Forum adipex Strona Główna adipex
odchudzanie
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

POLSKA ULOTKA PRZYLEKOWA

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum adipex Strona Główna -> Podstawowe informacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Magda
AdministratorDołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 26
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 22:16, 03 Kwi 2008    Temat postu: POLSKA ULOTKA PRZYLEKOWA

Anorecticum – lek hamujący łaknienie. Phenterminum – pochodna noradrenaliny o wybiórczym działaniu hamującym łaknienie. Ze względu na przynależność do grupy leków sympatykomimetycznych należy brać pod uwagę przeciwwskazania dla danego pacjenta w zakresie stosowania tych leków, a zatem i Adipexu. Do przeciwwskazań tych należą przede wszystkim zaburzenia rytmu serca, przełomowe nadciśnienie.
Właściwości i działanie:
Adipex jest preparatem zmniejszającym apetyt.
Adipex tłumi odczucie głodu i ułatwia w ten sposób ograniczenie jedzenia, a tym samym likwiduje zwiększone odkładanie tłuszczu. Substancja czynna z postaci kapsułki uwalnia się w organizmie w sposób spowolniony, dzięki temu osiąga się przedłużone, trwające najmniej 10 godzin, tłumienie apetytu.
Zastosowanie
Leczenie otyłości przez wsparcie diety u pacjentów z nadwagą, u których zastosowano odpowiednie zabiegi, obniżające masę ciała.
Lek jest skuteczny w redukcji masy ciała poprzez wspomaganie diety niskokalorycznej. Spadek nadwagi jest możliwy tylko wtedy, kiedy się re-dukuje przede wszystkim ilości podawanych potraw. Utrzymanie już osiągniętego ubytku nadwagi jest możliwe tylko przy dalszym konsekwent-nym kontynuowaniu tych zabiegów. Samo tłumienie łaknienia nie ma żadnego wpływu na redukcję masy.
Sposób stosowania:
Kapsułkę zażywać nierozgryzioną podczas śniadań z większą ilością płynów.
Dawkowanie:
Zwykle dziennie 1 kapsułka podczas śniadania. W szczególnych przypadkach można dawkę zwiększyć do 2 kapsułek dziennie na zalecenie le-karza. Przepisanej dawki nie wolno przekroczyć. Nie wolno podawać wieczorem, gdyż substancja aktywna może wywołać nerwowość i bezsen-ność.
Czas kuracji:
Leczenie trwa 4-6 tygodni i nie może przekroczyć trzech miesięcy. Jeśli się potem bierze pod uwagę powtórzenie leczenia, trzeba najpierw przerwać stosowanie preparatu na okres jednego miesiąca
Uwagi do stosowania: Leczenie można prowadzić tylko pod kontrolą lekarza, który ma doświadczenie w leczeniu nadwagi. Przed początkiem kuracji lekarz zbada, czy nie istnieją organiczne przyczyny nadwagi (cukrzyca, niedoczynność tarczycy, choroby nadnerczy i nerek). Przy le-czeniu nadwagi trzeba kontrolować pacjenta globalnie, co polega na wiązaniu odpowiedniej diety z metodami medycznymi i psychoterapeu-tycznymi. Obniżenie masy ciała osiągnie się łatwiej, kiedy się da pierwszeństwo potrawom o niskiej wartości kalorycznej (chude mięso, owoce, warzywa) i tłuszczowej, jak też ograniczy się wyraźnie węglowodany (cukier, produkty mączne, ziemniaki). Po kuracji należy zachowywać dietę niskokaloryczną bez używania leku jeszcze przez 6 tygodni.
Przeciwwskazania:
Adipexu nie wolno używać przy:
- nadwrażliwości na substancję aktywną albo leki pokrewne
- zwiększonym ciśnieniu płucnym
- bardzo wysokim ciśnieniu krwi (ciężkie nadciśnienie)
- równoczesnym lub wcześniejszym niedomaganiu układu sercowo-naczyniowego lub mózgu,
- nadczynności tarczycy, nowotworach rdzenia nadnercza, jaskrze,
- powiększeniu gruczołu krokowego (prostaty) oraz zaburzeniach funkcji nerek,
- skłonności do nadużywania leków i istniejącym uzależnieniu od alkoholu
- leczeniu dzieci poniżej 12 roku życia i pacjentów w podeszłym wieku
Równoczesne używanie innych, ośrodkowo działających leków hamujących łaknienie (np. Meridia) jest zakazane ze względu na zwiększone ryzyko powstania niebezpiecznego dla życia nadciśnienia płucnego. Leku nie wolno używać łącznie z pewnymi lekami przeciwdepresyjnymi (in-hibitory MAO, np. Aurorix, Jumex, Mocloxil) lub dwa tygodnie po przerwaniu ich podawania.
Ciąża i karmienie:
Adipexu nie wolno używać w pierwszych trzech miesiącach ciąży i w czasie karmienia. W czasie dalszego przebiegu ciąży o używaniu musi zadecydować lekarz.
Specjalne zalecenia w celu bezpiecznego stosowania:
Uwaga: Ten lek może ograniczyć zdolność do trafnej reakcji i zdolność do prowadzenia pojazdów samochodowych, co w badaniach klinicznych zdarzało się niezwykle rzadko. O pojawieniu się niepożądanych skutków lub o ciąży należy poinformować lekarza. W rzadkich przypadkach od-notowano występowanie przemijających zaburzeń układu krązenia i mózgu, które często wystąpiły po szybkiej stracie masy ciała. U pacjentów z nadwagą, u których występuje ryzyko choroby naczyniowej, należy dbać o wolny i kontrolowany ubytek masy ciała. Lek nie powinien być przepisywany pacjentom z ostrymi lub przebytymi w przeszłości chorobami serca i krążenia lub mózgu. Jak wszystkich regulatorów apetytu Ad-ipexu nie można używać jako długotrwałego środka leczniczego, gdyż przy kontynuowanym długotrwałym stosowaniu nie można wykluczyć niebezpieczeństwa zaburzeń układu krążenia. U pacjentów z epilepsją lek należy stosować ostrożnie.
Chronić przed dostępem dzieci.
Interakcje:
Przed podjęciem leczenia proszę informować swojego lekarza sprzedawanych stosowaniu innych leków (nawet sprzedawanych bez recepty). Wiele dostępnych bez recepty lekarstw, jak np., syropy na kaszel, astmę, katar i przeziębienie, zawierają substancje aktywne, które mogą wzmóc niepożądane działanie Adipexu. Różne psychofarmaceutyki, jak pochodne fenotiazyny: chlorpromazyna (Fenactil), lewopromazyna (Ti-sercin), a także jak trój– i czteropierścieniowe leki przeciwdepresyjne (Doxepin, Amitryptylina, Imipramina) mogą hamować pożądaną utratę wagi. Obniżający ciśnienie efekt guanetydyny i innych leków obniżających ciśnienie może być przez Adipex usunięty. Kombinacja z preparatami przeciwdepresyjnymi (inhibitory MAO) może wywołać nagły wzrost ciśnienia krwi. Działanie Adipexu może być wzmożone innymi lekami z cen-tralnie pobudzającymi właściwościami, jak choćby kofeina. Przed operacją, należy bezwarunkowo poinformować lekarza o stosowaniu Adipexu, gdyż równoczesne użycie narkotyku, może spowodować zakłócenie rytmu serca.
Przedawkowanie:
Przy ostrym przedawkowaniu może dojść do nerwowego niepokoju, dreszczy, podwyższonych refleksów, gorączki, przyśpieszonego oddechu, zawrotów głowy, halucynacji , wahań ciśnienia krwi, zaburzeń rytmu serca, nudności, wymiotów, biegunki, do zaniku oddechu i krążenia, kurczy, senności i śpiączki. W takich przypadkach konieczna jest natychmiastowa pomoc lekarska.
Działanie niepożądane:
Działania niepożądane w obrębie ośrodkowego układu nerwowego: podczas dłuższego leczenia tą substancją może dojść do powstania tole-rancji, a za tym zmniejszenia skuteczności stosowania, stąd też w przy długoterminowym leczeniu należy poważnie podchodzić do przerw w podawaniu leku. Mogą także wystąpić depresje, nerwowość, niepokój, zakłócenia snu i zawroty głowy.
Niepożądane działanie w obszarze układu sercowo-krążeniowego:
Najczęściej pojawia się przyśpieszenie czynności serca, przy której puls przekracza 90 na minutę (tachykardia), kołatanie serca, wysokie ci-śnienie krwi i bóle w klatce piersiowej. W niektórych przypadkach pojawić się uboczne działania powodujące: ból głowy, podrażnienie, zaburze-nia apetytu, suchość w ustach, nudności, wymioty, biegunkę, zatwardzenie; zaburzenia rytmu serca oraz funkcji seksualnych
Z obserwacji swoich i osób stosujących Adipex sugeruję, aby lek stosować nie rano, jak napisano w ulotce, a w południe.
Rano należy zjeść normalne śniadanie. Stosując lek w południe można uniknąć przykrego odczucia głodu w go-dzinach wieczornych, które wyzwala chęć jedzenia w nadmiarze. Zwracam uwagę na to, że jest to forma leku o przedłużonym działaniu, lek więc nie działa szybko jak standardowa tabletka czy kapsułka. Czas, w którym ujaw-nia się działanie to około 3 godziny od przyjęcia z popiciem odpowiednią ilością płynu. Z tego wynika, że Adipex należy przyjąć najpóźniej około godziny 12, gdzie efekt ujawni się koło godziny 15 i będzie trwał do późnych go-dzin wieczornych.
Komentarz odnośnie skutków ubocznych:
W przypadku ujawnienia się działań niepożądanych takich jak: zawroty głowy, podwyższenie ciśnienia tętniczego, kołatanie serca, ogólnie złe samopoczucie – lek należy odstawić na 2 dni, po czym wznowić leczenie. Najczęściej ujawnione skutki uboczne albo mijają, albo też ich nasilenie maleje, bądź w miarę kontynuowania leczenia całko-wicie zanikają.
Lek ten należy do grupy pobudzających obwodowy układ nerwowy (sympatykomimetyk). W odróżnieniu od typo-wych sympatykomimetyków nie podnosi ciśnienia tętniczego, ale nie można tego wykluczyć, stąd przy stosowaniu należy kontrolować ciśnienie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum adipex Strona Główna -> Podstawowe informacje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin