Forum adipex Strona Główna adipex
odchudzanie
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Chcesz schudnąć przed Sylwestrem?
Kup Teraz a 30 dniową dietę otrzymasz za darmo!
Tylko 137 zł TRIZER + indywidualna dieta
POLSKA ULOTKA PRZYLEKOWA

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum adipex Strona Główna -> Podstawowe informacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Magda
AdministratorDołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 26
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 22:16, 03 Kwi 2008    Temat postu: POLSKA ULOTKA PRZYLEKOWA

Anorecticum – lek hamujący łaknienie. Phenterminum – pochodna noradrenaliny o wybiórczym działaniu hamującym łaknienie. Ze względu na przynależność do grupy leków sympatykomimetycznych należy brać pod uwagę przeciwwskazania dla danego pacjenta w zakresie stosowania tych leków, a zatem i Adipexu. Do przeciwwskazań tych należą przede wszystkim zaburzenia rytmu serca, przełomowe nadciśnienie.
Właściwości i działanie:
Adipex jest preparatem zmniejszającym apetyt.
Adipex tłumi odczucie głodu i ułatwia w ten sposób ograniczenie jedzenia, a tym samym likwiduje zwiększone odkładanie tłuszczu. Substancja czynna z postaci kapsułki uwalnia się w organizmie w sposób spowolniony, dzięki temu osiąga się przedłużone, trwające najmniej 10 godzin, tłumienie apetytu.
Zastosowanie
Leczenie otyłości przez wsparcie diety u pacjentów z nadwagą, u których zastosowano odpowiednie zabiegi, obniżające masę ciała.
Lek jest skuteczny w redukcji masy ciała poprzez wspomaganie diety niskokalorycznej. Spadek nadwagi jest możliwy tylko wtedy, kiedy się re-dukuje przede wszystkim ilości podawanych potraw. Utrzymanie już osiągniętego ubytku nadwagi jest możliwe tylko przy dalszym konsekwent-nym kontynuowaniu tych zabiegów. Samo tłumienie łaknienia nie ma żadnego wpływu na redukcję masy.
Sposób stosowania:
Kapsułkę zażywać nierozgryzioną podczas śniadań z większą ilością płynów.
Dawkowanie:
Zwykle dziennie 1 kapsułka podczas śniadania. W szczególnych przypadkach można dawkę zwiększyć do 2 kapsułek dziennie na zalecenie le-karza. Przepisanej dawki nie wolno przekroczyć. Nie wolno podawać wieczorem, gdyż substancja aktywna może wywołać nerwowość i bezsen-ność.
Czas kuracji:
Leczenie trwa 4-6 tygodni i nie może przekroczyć trzech miesięcy. Jeśli się potem bierze pod uwagę powtórzenie leczenia, trzeba najpierw przerwać stosowanie preparatu na okres jednego miesiąca
Uwagi do stosowania: Leczenie można prowadzić tylko pod kontrolą lekarza, który ma doświadczenie w leczeniu nadwagi. Przed początkiem kuracji lekarz zbada, czy nie istnieją organiczne przyczyny nadwagi (cukrzyca, niedoczynność tarczycy, choroby nadnerczy i nerek). Przy le-czeniu nadwagi trzeba kontrolować pacjenta globalnie, co polega na wiązaniu odpowiedniej diety z metodami medycznymi i psychoterapeu-tycznymi. Obniżenie masy ciała osiągnie się łatwiej, kiedy się da pierwszeństwo potrawom o niskiej wartości kalorycznej (chude mięso, owoce, warzywa) i tłuszczowej, jak też ograniczy się wyraźnie węglowodany (cukier, produkty mączne, ziemniaki). Po kuracji należy zachowywać dietę niskokaloryczną bez używania leku jeszcze przez 6 tygodni.
Przeciwwskazania:
Adipexu nie wolno używać przy:
- nadwrażliwości na substancję aktywną albo leki pokrewne
- zwiększonym ciśnieniu płucnym
- bardzo wysokim ciśnieniu krwi (ciężkie nadciśnienie)
- równoczesnym lub wcześniejszym niedomaganiu układu sercowo-naczyniowego lub mózgu,
- nadczynności tarczycy, nowotworach rdzenia nadnercza, jaskrze,
- powiększeniu gruczołu krokowego (prostaty) oraz zaburzeniach funkcji nerek,
- skłonności do nadużywania leków i istniejącym uzależnieniu od alkoholu
- leczeniu dzieci poniżej 12 roku życia i pacjentów w podeszłym wieku
Równoczesne używanie innych, ośrodkowo działających leków hamujących łaknienie (np. Meridia) jest zakazane ze względu na zwiększone ryzyko powstania niebezpiecznego dla życia nadciśnienia płucnego. Leku nie wolno używać łącznie z pewnymi lekami przeciwdepresyjnymi (in-hibitory MAO, np. Aurorix, Jumex, Mocloxil) lub dwa tygodnie po przerwaniu ich podawania.
Ciąża i karmienie:
Adipexu nie wolno używać w pierwszych trzech miesiącach ciąży i w czasie karmienia. W czasie dalszego przebiegu ciąży o używaniu musi zadecydować lekarz.
Specjalne zalecenia w celu bezpiecznego stosowania:
Uwaga: Ten lek może ograniczyć zdolność do trafnej reakcji i zdolność do prowadzenia pojazdów samochodowych, co w badaniach klinicznych zdarzało się niezwykle rzadko. O pojawieniu się niepożądanych skutków lub o ciąży należy poinformować lekarza. W rzadkich przypadkach od-notowano występowanie przemijających zaburzeń układu krązenia i mózgu, które często wystąpiły po szybkiej stracie masy ciała. U pacjentów z nadwagą, u których występuje ryzyko choroby naczyniowej, należy dbać o wolny i kontrolowany ubytek masy ciała. Lek nie powinien być przepisywany pacjentom z ostrymi lub przebytymi w przeszłości chorobami serca i krążenia lub mózgu. Jak wszystkich regulatorów apetytu Ad-ipexu nie można używać jako długotrwałego środka leczniczego, gdyż przy kontynuowanym długotrwałym stosowaniu nie można wykluczyć niebezpieczeństwa zaburzeń układu krążenia. U pacjentów z epilepsją lek należy stosować ostrożnie.
Chronić przed dostępem dzieci.
Interakcje:
Przed podjęciem leczenia proszę informować swojego lekarza sprzedawanych stosowaniu innych leków (nawet sprzedawanych bez recepty). Wiele dostępnych bez recepty lekarstw, jak np., syropy na kaszel, astmę, katar i przeziębienie, zawierają substancje aktywne, które mogą wzmóc niepożądane działanie Adipexu. Różne psychofarmaceutyki, jak pochodne fenotiazyny: chlorpromazyna (Fenactil), lewopromazyna (Ti-sercin), a także jak trój– i czteropierścieniowe leki przeciwdepresyjne (Doxepin, Amitryptylina, Imipramina) mogą hamować pożądaną utratę wagi. Obniżający ciśnienie efekt guanetydyny i innych leków obniżających ciśnienie może być przez Adipex usunięty. Kombinacja z preparatami przeciwdepresyjnymi (inhibitory MAO) może wywołać nagły wzrost ciśnienia krwi. Działanie Adipexu może być wzmożone innymi lekami z cen-tralnie pobudzającymi właściwościami, jak choćby kofeina. Przed operacją, należy bezwarunkowo poinformować lekarza o stosowaniu Adipexu, gdyż równoczesne użycie narkotyku, może spowodować zakłócenie rytmu serca.
Przedawkowanie:
Przy ostrym przedawkowaniu może dojść do nerwowego niepokoju, dreszczy, podwyższonych refleksów, gorączki, przyśpieszonego oddechu, zawrotów głowy, halucynacji , wahań ciśnienia krwi, zaburzeń rytmu serca, nudności, wymiotów, biegunki, do zaniku oddechu i krążenia, kurczy, senności i śpiączki. W takich przypadkach konieczna jest natychmiastowa pomoc lekarska.
Działanie niepożądane:
Działania niepożądane w obrębie ośrodkowego układu nerwowego: podczas dłuższego leczenia tą substancją może dojść do powstania tole-rancji, a za tym zmniejszenia skuteczności stosowania, stąd też w przy długoterminowym leczeniu należy poważnie podchodzić do przerw w podawaniu leku. Mogą także wystąpić depresje, nerwowość, niepokój, zakłócenia snu i zawroty głowy.
Niepożądane działanie w obszarze układu sercowo-krążeniowego:
Najczęściej pojawia się przyśpieszenie czynności serca, przy której puls przekracza 90 na minutę (tachykardia), kołatanie serca, wysokie ci-śnienie krwi i bóle w klatce piersiowej. W niektórych przypadkach pojawić się uboczne działania powodujące: ból głowy, podrażnienie, zaburze-nia apetytu, suchość w ustach, nudności, wymioty, biegunkę, zatwardzenie; zaburzenia rytmu serca oraz funkcji seksualnych
Z obserwacji swoich i osób stosujących Adipex sugeruję, aby lek stosować nie rano, jak napisano w ulotce, a w południe.
Rano należy zjeść normalne śniadanie. Stosując lek w południe można uniknąć przykrego odczucia głodu w go-dzinach wieczornych, które wyzwala chęć jedzenia w nadmiarze. Zwracam uwagę na to, że jest to forma leku o przedłużonym działaniu, lek więc nie działa szybko jak standardowa tabletka czy kapsułka. Czas, w którym ujaw-nia się działanie to około 3 godziny od przyjęcia z popiciem odpowiednią ilością płynu. Z tego wynika, że Adipex należy przyjąć najpóźniej około godziny 12, gdzie efekt ujawni się koło godziny 15 i będzie trwał do późnych go-dzin wieczornych.
Komentarz odnośnie skutków ubocznych:
W przypadku ujawnienia się działań niepożądanych takich jak: zawroty głowy, podwyższenie ciśnienia tętniczego, kołatanie serca, ogólnie złe samopoczucie – lek należy odstawić na 2 dni, po czym wznowić leczenie. Najczęściej ujawnione skutki uboczne albo mijają, albo też ich nasilenie maleje, bądź w miarę kontynuowania leczenia całko-wicie zanikają.
Lek ten należy do grupy pobudzających obwodowy układ nerwowy (sympatykomimetyk). W odróżnieniu od typo-wych sympatykomimetyków nie podnosi ciśnienia tętniczego, ale nie można tego wykluczyć, stąd przy stosowaniu należy kontrolować ciśnienie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum adipex Strona Główna -> Podstawowe informacje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin